U DANUSI

 

Małe Ciche 16A

34-531 Murzasichle

Tel 18 20 84 196

       731 109 104

 

e-mial: biuro@udanusimaleciche.pl

www.udanusimaleciche.pl

TATRZAŃSKI PARK NARODOWY

 

Tatrzański Park Narodowy, oprócz polskich Tatr, obejmuje również nieduże części Pogórza Bukowińskiego oraz Rowu Podtatrzańskiego, dodatkowo enklawy przykładowo Polana Rogoźniczańska, Wyskówki, Harenda, Bafiów Bór.

Obszar tatrzańskiego parku to powyżej 21 tys. hektarów, ponad połowa powierzchni parku to obszar ochrony ścisłej. Park ten powstał w 1954 roku, w celu ochrony zasobów przyrodniczych Polskich Tatr - gór o alpejskim krajobrazie.

Krajobraz ten charakteryzuje się urwistymi szczytami, licznymi skałkami, kotłami polodowcowymi jezior górskich (np. Morskie Oko bądź stawy w Dolinie Pięciu Stawów), dolinami górskimi (np. Dolina Kościeliska czy Chochołowska).

 

 

STOKI NARCIARSKIE

 

Do Małego Cichego warto przyjechać również zimą. W regionie otwartych jest sporo szkółek dla stawiających pierwsze kroki w narciarstwie jak również dla doskonalących swoje umiejętności. Instruktorzy zapewniają fachową pomoc i bezpieczeństwo. Dobrze przygotowanymi stokami w okolicy jest Stacja narciarska Małe Ciche, Wyciąg narciarski Przy Kolibie, Centrum Narciarskie Nosal, Wyciąg Narciarski Ugory. Trasy zjazdowe o różnym poziomie trudności cieszą się dużą popularnością. W dolinkach organizowane są kuligi z pochodniami często kończące się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

KULINARIA

 

Podhale warto poznać też od strony kulinarnej. Podczas wizyty w jednej z regionalnych karczm obowiązkowo trzeba spróbować góralskiej kwaśnicy i prawdziwych oscypków. W pobliżu naszego domu znajduje się wiele regionalnych restauracji, karczm, serwujących wspaniałe smakołyki.

Polecamy Państwu:

* Karczma Wilczne,

* Karczma Tatrzański Bór

* Gospoda U Olejorzy

MAŁE CICHE

 

Małe Ciche, to niewielka miejscowość położona w powiecie tatrzańskim, gminie Poronin. Od Zakopanego oddalona jest o 12 km, w najbliższym sąsiedztwie znajduje się Murzasichle (3 km) i Poronin (5 km), niedaleko jest też do Bukowiny Tatrzańskiej (10 km). Małe Ciche leży w otoczonej lasami dolinie Filipczańskiego Potoku.

BASENY TERMALNE

 

Bogata oferta basenów termalnych sprzyja wypoczynkowi w Tatrach. Korzystać z nich mogą całe rodziny wspólnie zażywając kąpieli i wodnego szaleństwa.

Obecnie na Podhalu funkcjonuje kilka doskonale wyposażonych obiektów z wodnymi atrakcjami: 

* Termy Białka Tatrzańska

* Termy Bukowina Tatrzańska

* Aqua Park Zakopane 

* Termy Chochołowskie

* Termy Szaflary

* Gorący Potok

U Danusi